Peelingi medyczne

Skuteczne odżywienie i oczyszczenie skóry

Peeling to jedna z najpopularniejszych metod pozwalająca na odżywienie i oczyszczenie skóry. Zabieg polega na złuszczeniu martwej warstwy naskórka i pozbyciu się zanieczyszczeń poprzez zastosowanie odpowiedniego preparatu. Peelingi mogą być fizyczne (ścieranie naskórka przez wykorzystanie lasera), mechaniczne (mikrodermabrazja lub substancję z mikrokryształkami, granulkami) oraz chemiczne.

Peeling chemiczny czyli chemabrazja to zastosowanie związków chemicznych o różnym stężeniu w zależności od tego, które warstwy naskórka chcemy usunąć.

 

Jakie kwasy wykorzystujemy do peelingu chemicznego?

Oferujemy szereg peelingów chemicznych, w zależności od głębokości penetracji kwasu w głąb skóry (od peelingów powierzchniowych po głębokie ze spektakularnym procesem złuszczania).

 Sal-e marki Epionce

Jest to peeling z zawartością 28% kwasu salicylowego,  dający efekt czystej skóry, zmniejsza rozszerzone pory, poprawia teksturę skóry, niweluje stany zapalne skóry. Peeling głęboko penetruje i oczyszcza pory, mobilizując wymianę komórkową, przez co wzmacnia odporność skóry. Przeznaczony jest dla osobób borykających się  głównie z trądzikiem młodzieńczym, dojrzałym jak i różowatym. Dla uzyskania optymalnego efektu należy wykonać przynajmniej 2 do 6 zabiegów w odstępie co 3 tygodnie.

Mal-e marki Epionce 

 To zabieg z użyciem 50 % kwasu jabłkowego, który wykazuje działanie antybakteryjne, nawadniające i nawilżające, dzięki czemu skóra staje się gładsza i bardziej promienista. Odbudowuje płaszcz hydrolipidowy skóry, dzięki czemu daje efekt jej nawilżenia. Skutecznie hamuje nadmierne rogowacenie naskórka,opóźnia procesy starzenia i powstawania zmarszczek.

Kwas Migdałowy

Doskonale nadaje się do skór z problemami, łagodnie złuszcza skórę, wyrównuje koloryt i pobudza komórki do regeneracji. Jest związkiem nietoksycznym i nie zwiększa wrażliwości skóry na słońce. Dzięki temu peeling z wykorzystaniem kwasu migdałowego można wykonywać o każdej porze roku bez ryzyka powstania podrażnień i przebarwień posłonecznych. Peeling może być wykorzystany dla każego rodzaju skóry, a nawet na skórę opaloną. 

PQAge Evolution

Innowacyjny peeling chemiczny do biorewitalizacji skóry z przebarwieniami i wyraźną utratą jędrności. Kwas może być stosowany w każdym wieku, przy każdym typie skóry, nawet suchej, wrażliwej i naczyniowej. Innowacyjność peelingu PQ Age polega na zapewnieniu głębokiej stymulacji skóry bez widocznego złuszczania. Zabieg nie podrażnia naskórka, jest przyjemny i bezbolesny dla klienta. Efektem jest rozjaśniona, gładka, bardzo mocno zliftingowana i odmłodzona skóra, której poprawa widoczna jest natychmiast po zabiegu.

GSH 

To preparat przeznaczony do eksfoliacji chemicznej, bazujący na działaniu glutationu. Efekty zabiegowe przy użyciu GSH Acid to przede wszystkim intensywna redukcja hiperpigmentacj. Rezultaty widoczne są już po pierwszym zastosowaniu. Dodatkowo preparat zmniejsza linie mimiczne i zmarszczki, obkurcza pory oraz eliminuje i zapobiega bliznom potrądzikowym.

Kwas azelainowy 

Wykazuje działanie keratolityczne, przez co zmniejsza tworzenie się czopów łojowych. Hamuje również rozwój bakterii odpowiedzialnych za powstawanie trądziku (Propionibacterium acnesStaphylococcus epidermidis) oraz wytwarzanie kwasów tłuszczowych, mających istotne znaczenie w powstawaniu zmian trądzikowych. Hamuje również wzrost i nadmierną aktywność melanocytów.

Kwas glikolowy 

Wskazany na zmarszczki mimiczne, przebarwienia, fotostarzenie, trądzik i blizny, Substancje czynne kwasu glikolowego złuszczają martwy naskórek, stymulując komórki do odnowy. Skóra staje się widocznie młodsza i wygładzona.

Kwas migdałowy 

Odpowiedni dla skóry z oznakami starzenia, na zmarszczki, przebarwienia oraz wypryski. Substancje czynne kwasu migdałowego niszczą wiązania wewnątrzkomórkowe, stymulują syntezę kolagenu i aktywują regenerację komórek. Mają działanie przeciwbakteryjne i normalizujące dla cery o skłonnościach do przetłuszczania się i trądziku. Hamuje syntezę melaniny i pomaga zregenerować skórę zniszczoną słońcem. Kwas migdałowy jest odpowiedni do wrażliwej skóry.

Kwas mlekowy 

Zalecany w przypadku suchej skóry, fotostarzenia, zmarszczek, wybielania, zwiotczenia i pozbawionej blasku skóry. Substancje czynne kwasu mlekowego nawilżają, przyciągając cząsteczki wody obecne w skórze na powierzchnię i stymulują syntezę ceramidów.

 

Złuszczanie 4% Retinolem 

Zabieg bardzo silnie odmładzający dla skóry dojrzałej oparty na retinolu i witaminy C w bardzo dużym stężeniu. Kuracja stymuluje odnowę tkankową, usuwa martwy naskórek, odświeżając i intensywnie wygładzając skórę, efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu. Kuracja redukuje niedoskonałości ( zmarszczki, zaskórniki, przebarwienia), intensywnie nawilża, rozjaśnia i rozświetla skórę. Skóra po zabiegu jest jędrna, napięta, wypełniona i rozświetlona. Podczas zabiegu wykorzystuje się elementy masażu klasycznego twarzy, szyi i dekoltu. Skóra około 3 dnia zaczyna się złuszczać.

The Perfect Derma Peel 

Jest to jedyny peeling średniogłęboki zawierający najsilniejszy antyoksydant – GLUTATION, który wykazuje silne działanie rozjaśniające dla zmian hiperpigmentacyjnych, a także spowalniające proces starzenia. Zabieg eliminuje silne przebarwienia posłoneczne skóry oraz melasme , zmniejsza widoczność blizn potrądzikowych i porów, wyraźnie pobudza produkcję kolagenu w skórze, dając efekt napięcia i zagęszczenia. The Perfect Peel nadaje się do skóry w okolicach twarzy, oczu, piersi, dekoltu, dłoni, ramion i pleców. Aby zapewnić spektakularne efekty każdy zabieg z użyciem produktów The Perfect Derma Peel składa się z dwóch etapów. Pierwszy etap to zabieg w naszym gabinecie, w drugim pacjent stosuje specjalny system leczniczo-pielęgnacyjny w domu. Już po tygodniu kończy się proces złuszczania a skóra jest rozświetlona, odświeżona, odmłodzona.

Refresh marki Epionce 

Peeling dla skór najbardziej wymagających, służy odbudowie i regeneracji skóry. Peeling jest połączeniem kwasu jabłkowego oraz salicylowego. Wskazania dla stosowania tego zabiegu to trądzik różowaty, okołowargowe zapalenie skóry, matowoość, ziemista cera, trądzik I i II stopnia oraz skóra problemowa. Można go stosować zarówno na twarz, szyja, dekolt, plecy, ręce oraz dłonie.

TCA

Czysty kwas trójchlorooctowy, zaliczany do peelingu głębokiego, poprzez dotarcie cząsteczkami kwasu do skóry właściwej. Zaczerwienienie skóry oraz dość intensywne złuszczanie jest wynikiem sprowokowania kontrolowanego, chemicznego oparzenia skóry. Zalecana kuracja dla skór trądzikowych, łojotokowych, zanieczyszczonych z bliznami potrądzikowymi. Zabieg daje spektakularne efekty wygładzające oraz normalizujące pracę gruczołów łojotokowych.

Dowiedz się więcej!  Sprawdź aktualną ofertę i cennik:

Nasz gabinet od trzynastu lat z sukcesem oferuje swoim klientom wszechstronne usługi kosmetyczne. W ofercie znajdują się zabiegi z dziedziny kosmetyki leczniczej np., pielęgnacyjnej oraz zabiegi medycyny estetycznej. 

Kontakt

ul. Kętrzyńskiego 5,
10-506 Olsztyn

+48 508 505 111