Mezoterapia igłowa

Na czym polega polega mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu małych ilości preparatów w skórę właściwą. Śródskórne iniekcje substancji powodują poprawę mikrokrążenia oraz zwiększenie metabolizmu komórkowego. Głównym wskazaniem dla tego zabiegu jest zapobieganie starzeniu się skóry. Dzięki temu zabiegowi możliwe jest wprowadzenie preparatów zwierających, np. kwas hialuronowy do miejsca, gdzie jest to potrzebne. Substancja nie zadziałałaby przy zewnętrznym użyciu, ponieważ nie da rady przeniknąć przez wszystkie warstwy skóry.

Preparat, który zostanie wstrzyknięty bezpośrednio do skóry właściwej zwiększa metabolizm komórek, stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny oraz poprawia mikrokrążenie i lipolizę w tkance podskórnej.

Zabieg poleca się również wykonać na okolice objęte cellulitem. Dzięki iniekcji docieramy bezpośrednio to nadmiernie zlokalizowanej tkanki tłuszczowej. Adipocyty, czyli komórki tłuszczowe ulegają degradacji pod wpływem działania preparatu a ich zawartość zostaje całkowicie zmetabolizowana. Dla uzyskania najlepszych efektów, procedura wymaga powtarzalności w równych odstępach między zabiegami. 

Mezoterapia skóry głowy polecana jest zwłaszcza z problem  wypadania włosów i łysieniem. Problem dotyczyć może tak samo mężczyzn, jak i kobiety. U płci żeńskiej szybciej rozpoznaje się pierwsze oznaki łysienia i wcześniej podejmowana jest walka z tym problemem. Skuteczność zabiegu jest zadowalająca, jednak na satysfakcjonujące efekty należy poczekać, czasami nawet kilka miesięcy. Dla kobiet szczególnie poleca się zabieg w sytuacji wzmożonego stresu, w wyniku którego zauważalne jest intensywne wypadanie włosów, a także po ciąży.

Mezoterapia skóry głowy może także mieć charakter profilaktyczny zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

 

Mezoterapia igłowa przeciwdziała:

starzeniu się skóry

rozstępom

cellitowi

przebarwieniom skóry

trądzikowi różowatemu

rumieniowi

bliznom

popękanym naczynkom

Aby osiągnąć pełny sukces, należy poddać się serii zabiegów. Efekty zauważysz od razu.

Seria to od 6 do 8 zabiegów, które odbywają się w dwu tygodniowych odstępach.

Dowiedz się więcej!  Sprawdź aktualną ofertę i cennik:

Nasz gabinet od trzynastu lat z sukcesem oferuje swoim klientom wszechstronne usługi kosmetyczne. W ofercie znajdują się zabiegi z dziedziny kosmetyki leczniczej np., pielęgnacyjnej oraz zabiegi medycyny estetycznej. 

Kontakt

ul. Kętrzyńskiego 5,
10-506 Olsztyn

+48 508 505 111