Depilacja laserowa

Light Sheer DESIRE

to innowacyjny, najnowszy produkt z rodziny laserów Light Sheer amerykańskiej firmy Lumenis uznawany za najmocniejszy i najskuteczniejszy system do trwałego usuwania owłosienia na całym świecie. 

 

Istotą działania lasera na mieszek włosowy jest zjawisko selektywnej fototermolizy. Światło lasera – pochłaniane jest wybiórczo przez struktury mieszka włosowego zawierające melaninę – zamieniane jest na ciepło, który niszczy elementy włosa odpowiedzialne za jego wzrost, powodując trwałą utratę włosa i destrukcję mieszka. Jak wykazały badania, to zjawisko jest najskuteczniejsze dla włosów znajdujących się w fazie aktywnego wzrostu (anagen). Pozostałe okresy wzrostowe naszych włosów – faza zaniku (katagen) i spoczynku (telogen) są „nieme” na działanie lasera.

Warunkuje to potrzebę minimum 4-5 zabiegów, powtarzanych w odstępach średnio 4 – 6 tygodniowych. Przyjmuje się, że po pierwszym zabiegu nie odrasta około 30 – 40% włosów ciemnych (włosy anagenowe). Po pięciu zabiegach około 80 – 92 % (następna porcja włosów, które w międzyczasie wkroczyły w fazę anagenu). Niewielki, pozostały odsetek to włosy jaśniejsze, cieńsze, mniej widoczne. Pacjenci o włosach cieńszych lub nie w pełni ciemnych, muszą liczyć się ze słabszym efektem (przyczyną jest zbyt mała zawartość melaniny w mieszku) . Włosy osłabione wcześniejszymi, wielokrotnymi zabiegami depilacji; woskiem, pęsetą, depilatorami mechanicznymi mogą wymagać przeprowadzenia dodatkowego zabiegu depilacji dla uzyskania lepszych wyników. 100% depilacja zwykle nie jest możliwa. Włosy jaśniejsze mogą zostać tylko przerzedzone.

Pierwszy zabieg poprzedzony jest konsultacją przy pomocy ankiety informacyjnej. Osoby zakwalifikowane do zabiegu mają wykonywaną depilację laserową z ustaleniem optymalnych dla danego fototypu skóry parametrów zabiegowych.

Przed zabiegiem skóra powinna być umyta, ogolona, niczym nieposmarowana. Każda skóra w sposób indywidualny reaguje na zabieg. Reakcją naturalną jest rumień i/lub obrzęk około mieszkowy, zwykle krótkotrwały. Ewentualne powikłania (pęcherzyki, strupki, nadżerki, przebarwienia i odbarwienia) są sporadyczne, zwykle związane z nie przestrzeganiem zasad przygotowania do zabiegu i postępowania po zabiegu. Mają charakter przejściowy, choć przebarwienia i odbarwienia u nielicznych osób mogą utrzymywać się do kilku/kilkunastu tygodni.

 

Przeciwwskazania do zabiegów:

ciąża

choroby nowotworowe

choroby nowotworowe

włosy blond, rude, siwe

fotodermatozy i choroby pęcherzowe skóry

bielactwo, łuszczyca, padaczka

skłonność do bliznowców

skłonność do przebarwień

aktywne infekcje skóry

reticularis ( marmurkowa skóra)

Przeciwwskazania do zabiegów:

świeża opalenizna, skóra po stosowaniu samoopalacza, skóra podrażniona

terapia doustna retinoidami

terapia lekami i ziołami światło uwrażliwiającymi

terapia miejscowa kremami z Vit. A, C, kwasami owocowymi i lekami złuszczającymi,

wcześniejsza depilacja przez wyrywanie

wcześniejsze, niektóre zabiegi dermokosmetyczne i chirurgiczne

Dowiedz się więcej!  Sprawdź aktualną ofertę i cennik:

Nasz gabinet od trzynastu lat z sukcesem oferuje swoim klientom wszechstronne usługi kosmetyczne. W ofercie znajdują się zabiegi z dziedziny kosmetyki leczniczej np., pielęgnacyjnej oraz zabiegi medycyny estetycznej. 

Kontakt

ul. Kętrzyńskiego 5,
10-506 Olsztyn

+48 508 505 111