Peelingi medyczne

Skuteczne odżywienie i oczyszczenie skóry

Peeling to jedna z najpopularniejszych metod pozwalająca na odżywienie i oczyszczenie skóry. Zabieg polega na złuszczeniu martwej warstwy naskórka i pozbyciu się zanieczyszczeń poprzez zastosowanie odpowiedniego preparatu. Peelingi mogą być fizyczne (ścieranie naskórka przez wykorzystanie lasera), mechaniczne (mikrodermabrazja lub substancję z mikrokryształkami, granulkami) oraz chemiczne.

Peeling chemiczny czyli chemabrazja to zastosowanie związków chemicznych o różnym stężeniu w zależności od tego, które warstwy naskórka chcemy usunąć.

 

Jakie substancję wykorzystuje się do peelingu?

W naszym gabinecie można skorzystać z różnego rodzaju odmiany peelingu w zależności od użytej substancji:

Roztwór Jassnera – zawiera kwas salicylowy, mlekowy i cytrynowy. Można go stosować w celu poprawy kondycji skóry, eliminacji zaskórników, wyrównania kolorytu, wygładzenia i nadania blasku skórze.

Yellow Peel – wielofazowy delikatny peeling, działający na kilka warstw skóry. Można go stosować do oczyszczania najbardziej wrażliwej skóry, np. wokół oczu. Zabieg wykonywany jest w trzech etapach: 1- oczyszczenie skóry oraz usunięcie zewnętrznej warstwy naskórka, 2- peeling żółty stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, co sprawi, że skóra będzie bardziej jędrna, 3- polega na nakładaniu substancji, które zmniejszą widoczność małych blizn i przebarwień oraz wpływają na regulacje melaniny (zapobiega powstaniu plam na twarzy).

Kwas Migdałowy – doskonale nadaje się do skór z problemami, łagodnie złuszcza skórę, wyrównuje koloryt i pobudza komórki do regeneracji.

Cosmelan – powoduje odbudowę kondycji skóry, można go stosować w każdym wieku. Młodzież stosuje go, aby odblokować pory i usunąć trądzik, osoby w średnim wieku dzięki niemu będą miały gładką skórę, a gdy z wiekiem skóra straci swą sprężystość Cosmelan opóźnia proces starzenia i stymuluję odnowę komórek. Dodatkowo jest genialnym sposobem na przebarwienia.

Kwas Glikolowy – przeznaczony jest dla skóry dojrzałej, przywraca skórze młody wygląd, blask oraz jędrność, można go stosować przez cały rok. Skuteczność w przypadku pierwszych zmarszczek wynosi 20%, a w przypadku głębokich 50%.

Kwas Pirogronowy – można go stosować w różnych stężeniach w zależności od rodzaju skóry. Może oddziaływać zarówno na naskórek (ściera martwy naskórek, rozświetla i rozjaśnia), na poziom mieszka włosowo-łojowego (zwalcza zaskórniaki, przeciwdziała łojotokowi i trądzikowi), a na poziomie skóry właściwej wpływa na modelowanie skóry (działanie przeciwzmarszczkowe).

Retises CT- Retinol – zabieg odmładzający dla skóry dojrzałej, czyli dla kobiet między 35 a 40 r.ż. Peeling oparty jest na retinolu i witaminy C w dużym stężeniu. Pobudza proces regeneracji skóry oraz radzi sobie z innymi problemami starzejącej się skóry, np. fotostarzenie, hiperpigmentacja, melasma oraz rozstępy. Skóra jest nawilżona, odżywiona i nabiera blasku.

Maska Tretinoinowa –wykorzystuje tretinoinę (pochodną wit. A), czyli substancję o działaniu przeciwwstarzeniowym. Maska wykorzystuje tą substancję w stężeniu 5, 10 i 15%, co powoduje podrażnienie naskórka i powoduje stymulację komórek do podziału (wzrostu). Peeling pozwala na poprawę nawilżenia i elastyczności skóry, ujednolica jej strukturę oraz redukuje przebarwienia i reguluje wydzielanie sebum. Maska pozwala na lepsze wchłonięcie się substancji, co zmniejsza występowanie skutków ubocznych, np. zaczerwienienia się skóry. Po zabiegu skórę należy chronić przed promieniami UV, dbać o jej nawilżenie i używać naturalnego mydła.

Refresh marki Epionce – peeling dla skór najbardziej wymagających, służy odbudowie i regeneracji skóry. Peeling jest połączeniem kwasu jabłkowego oraz salicylowego. Wskazania dla stosowania tego zabiegu to trądzik różowaty, okołowargowe zapalenie skóry, matowoość, ziemista cera, trądzik I i II stopnia oraz skóra problemowa. Można go stosować zarówno na twarz, szyja, dekolt, plecy, ręce oraz dłonie.

Dowiedz się więcej!  Sprawdź aktualną ofertę i cennik:

Nasz gabinet od dwunastu lat z sukcesem oferuje swoim klientom wszechstronne usługi kosmetyczne. W ofercie znajdują się zabiegi z dziedziny kosmetyki leczniczej np., pielęgnacyjnej oraz zabiegi medycyny estetycznej. 

Kontakt

ul. Kętrzyńskiego 5,
10-506 Olsztyn

+48 506 551 119

+48 508 505 111

malwina.radzikowska@o2.pl